Sport

Holenderskie media o przegranym meczu reprezentacji Polski

studio mypolacy.nl

Wczorajszy mecz z Kolumbią, który nasza reprezentacja przegrała 0-3, zamknął nam szansę na wyjście z grupy. Przed nami jeszcze czwartkowy mecz “o honor” z Japonią i nasi kadrowicze pożegnają się z tym mundialem po fatalnej grze.

Zobacz, co o wczorajszym meczu naszej reprezentacji piszą holenderskie media.

1. Algemeen Dagblad: “Polska odpadła po beznadziejnej porażce z Kolumbią”

Holenderski dziennik zwraca uwagę jak ważny był to mecz zarówno dla Polaków, jak i Kolumbijczyków, dodając, że “spodziewano się, że Polska będzie grała bardziej ryzykownie”. Jednak polska reprezentacja “nie zdołała wywierać poważnego nacisku na Kolumbię”. Dziennik przewiduje, że w czwartkowym meczu “przygnębienie” Polaków pomoże Japonii w zdobyciu punktów, które zapewnią jej pewny awans z grupy.

2. NU.nl: “Realistyczny Lewandowski”

Najpopularniejszy holenderski portal przytacza słowa Roberta Lewandowskiego, który po meczu powiedział, że w reprezentacji było za mało jakości. NU.nl dodaje także, że to Adam Nawałka wziął na siebie odpowiedzialność za fiasko.

3. NOS.nl: “Kontrast Polski i Kolumbii”

Polska nic nie wykazała do końca, a w drugiej połowie zespół był trochę “wyłączony”. To jaskrawo kontrastowało z gwałtownością Kolumbijczyków – pisze na swojej stronie internetowej telewizja NOS.

4. RTL Nieuws: “Pierwszy kraj europejski wyeliminowany z mundialu”

Jest to pierwszy kraj europejski wyeliminowany na Mistrzostwach Świata w Rosji. I to jest gorzkie dla drużyny zajmującej ósmą pozycję w rankingu światowym. Uderzające było to, że Lewandowski miał tylko dwie próby ataku na bramkę Kolumbii – czytamy na stronie rtlnieuws.nl.

25.06.2018 | 09:57 | myPolacy.nl